Bestyrelsen

 

Bestyrelsen består af formand, næstformand og kasserer samt yderligere fire medlemmer og vælges for to år ad gangen.Skiftevis vælges tre og fire medlemmer

Nyvalgt september 2016.

 

 

 

 


Formand

Hanne Marie Pedersen

Nordkanalvej 2, Ginnerup

8500 Grenaa

Tlf. 2986 4926

Email: hanne_marie_pedersen@hotmail.com

 


Næstformand

Ivan Andersen

Hørbygårdsvej 7

9500 Hobro

Tlf. 2325 4243

Email: ivan.s.andersen@gmail.com

 

Kasserer

Bent Aarup Sørensen

Toftager 24

6660 Lintrup

Tlf. 7485 5364

E-mail:bent@lintrup.dk

 

Sekretær

Jørgen Jørgensen

Tornhøjvej 1, Koed

8560 Kolind

Tlf. 3042 7760

Email: jj@koeds.net

 

Bestyrelsesmedlem

Kristian E. Nielsen

Kastrupvej 11, Arnum

6510 Gram

Tlf. 6174 6353

E-mail: kristian-e-nielsen@sol.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Anna Marie Tanggaard Blom

Vogdruplundvej 59

9830 Tårs

Tlf. 6127 1349

E-mail: m.tanggaard@c.dk

 

Besstyrelsesmedlem

Kim Hunskjær

Humlemarken 7

9650 Ringkøbing

Tlf. 4021 5887

E-mail: kimhunskjaer@ofir.dk

 

 

 

formand@danskbiavl.dk

kasserer@danskbiavl.dk

redaktoer@danskbiavl.dk

webmaster@danskbiavl.dk

Danske Biavleres Landsforening

Nordkanalvej 2

8500 Grenaa

Tlf.: 2986 4926

 

 

 

2017 © danskbiavl.dk